Zdjęcie z
Wysyłka neutralna pod względem emisji CO2

Niedostateczny

0.00/5.00

Certyfikowany sklep

Ponad milion zadowolonych klientów
Bezpłatna wysyłka
Druk błyskawiczny i wysyłka ekspresowa

22 116 86 09   Pn-Pt 8-17

CO2-neutralna wysyłka   

Wysyłamy rocznie ponad milion przesyłek do naszych klientów w całej Europie, co odpowiada ok. dwóm paczkom na minutę.

Współpracujemy z firmą kurierską DPD, dla której temat ochrony środowiska jest bardzo ważny. DPD transportuje każdą przesyłkę neutralnie pod względem emisji CO2. Przesyłka neutralna dla środowiska jest możliwa dzięki wdrożeniu wewnątrzzakładowych środków mających na celu redukcję emisji CO2, jak i kompensowanie pozostałych emisji poprzez zaangażowanie w certyfikowane projekty w ramach handlu uprawnieniami do emisji. Oprócz ograniczenia zużycia energii we własnych depotach i korzystaniu z pojazdów elektrycznych czy zasilanych na gaz ziemny, firma DPD wspiera na przykład krajowy program technologii biogazu w Kambodży.

Opakowania wysyłkowe

Do wysyłki stosujemy wyłącznie licencjonowane, dające się ponownie przetworzyć opakowania wysyłkowe. Korzystamy z indywidualnie przygotowanych pudełek na wszystkie nasze produkty, które są tak małe, jak jest to tylko możliwe, aby utrzymać niską masę opakowania. 

Firma Hein Verpackungen GmbH z siedzibą w D-92283 Traunfeld jest naszym partnerem w zakresie opakowań kartonowych. Jest ona producentem pudełek i odprowadza do RESY GmbH odpowiednie opłaty. RESY gwarantuje całkowitą utylizację i ponowne przetworzenie wszystkich oznaczonych symbolem RESY opakowań transportowych z papieru i kartonu. Symbol RESY na opakowaniu oznacza, że spełnione zostały wszystkie wytyczne zarządzenia o opakowaniach transportowych. Opakowania na koperty listowe i wysyłkowe są dostarczane do nas bezpośrednio przez producenta papieru. Dzięki temu producent papieru jest podmiotem wprowadzającym do obrotu, który odprowadza stosowne opłaty do odpowiednich instytucji.

Odbiór opakowań

Dajemy naszym klientom możliwość bezpłatnego zwrotu otrzymanych kartonów do nas lub do naszego partnera. Zleciliśmy odbiór naszych przyjaznych środowisku opakowań firmie Rudolf Fritsche GmbH. Nasi klienci mogą nieodpłatnie oddać puste opakowania w punkcie zbiórki firmy "Rudolf Fritsche GmbH", Steinbühlstr. 5 w D-91301 Forchheim lub w siedzibie Onlineprinters GmbH, Rudolf-Diesel-Str. 10, D-91413 Neustadt a. d. Aisch.