Srodowisko i zrównoważony rozwój

Ochrona środowiska i klimatu już od dawna są dla nas bardzo ważne. ONLINEPRINTERS szanuje naszą planetę, stosując podczas druku działania chroniące zasoby naturalne.

 

FSC®

Certyfikat FSC® potwierdza ponadto, że nasz łańcuch produkcyjny, począwszy od produkcji wyrobów poligraficznych na wszystkich etapach druku aż do obróbki końcowej i logistyki, jest kompletny i odpowiada standardom FSC®Forest Stewardship Council®(FSC®) jest międzynarodową organizacją użytku publicznego, która jako pierwsza stworzyła, wdrożyła i nadal rozwija system certyfikacji dla zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

Więcej informacje na temat FSC® znajdziesz w zakładce Ochrona środowiska.

 

 

PEFCTM

„Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes“ (PEFCTM) (po polsku: "System certyfikacji dla zrównoważonej gospodarki leśnej") to organizacja pozarządowa utworzona w celu wspierania zasad zrównoważonej gospodarki leśnej. Jako usługodawca certyfikowany znakiem PEFCTM zobowiązujemy się do stosowania w naszych wyrobach poligraficznych certyfikowanego papieru, który został wykonany z celulozy lub drewna pochodzącego z upraw ekologicznych spełniających warunki zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

Więcej informacje na temat FSC® znajdziesz w zakładce Ochrona środowiska.

 

 

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ ZGODNIE Z ISO 50001:2011

W przedsiębiorstwie produkcyjnym jak nasze energia elektryczna potrzebna jest w wielu miejscach: maszyny do druku i obróbki pracują całą dobę, wyposażenie techniczne w halach produkcyjnych zużywa prąd, powierzchnie biurowe trzeba ogrzać, a serwerownię schłodzić.

 

Aby w żadnym miejscu nie dochodziło do marnowania energii elektrycznej, Onlineprinters poddał się certyfikacji zgodnie z DIN ISO 50001. System zarządzania energią przewiduje, że wszystkie wewnętrzne procesy sprawdzane są pod względem wydajności energetycznej i na tej podstawie tworzone są strategie służące ochronie środowiska naturalnego. Odpowiedzialne wykorzystanie zasobów widoczne jest na przykładzie zużycia prądu i ogrzewania: Dzięki wykorzystaniu energooszczędnych urządzeń zużywamy mniej prądu, natomiast w wyniku odzysku ciepła prawie że nie jest konieczne dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń produkcyjnych. 

 

 

 

Imprim’Vert®

Drukarnia ONLINEPRINTERS odnowiła francuski certyfikat ekologiczny Imprim’Vert®  (w tłumaczeniu: „zielony druk”). Podczas ponownej certyfikacji przeprowadzonej przez francuskiego audytora Benoîta Moreau przedsiębiorstwo udowodniło, że spełnia surowe wymagania certyfikacji środowiskowej.

Należą do nich: zgodna z normami utylizacja niebezpiecznych odpadów, bezpieczne składowanie płynów zawierających niebezpieczne substancje, rezygnacja ze stosowania trujących środków, monitoring zużycia energii oraz uwrażliwienie pracowników i klientów na kwestię ochrony środowiska.

Francuski certyfikat ekologiczny Imprim’Vert.

Ten certyfikat jest przyznawany drukarniom, które mają swoją siedzibę we Francji lub wysyłają artykuły do klientów we Francji i które są gotowe od poddawania się regularnym kontrolom. Sieć 200 specjalistów ds. środowiska wspiera firmy poligraficzne w opracowywaniu i wdrażaniu ich strategii środowiskowej. W 2019 r. łącznie 1 852 drukarni w Unii Europejskiej uzyskało ten francuski certyfikat ekologiczny.