DRUKUJEMY, SZANUJĄC ŚRODOWISKO NATURALNE

 

Turbiny wiatrowe w designie One Line.
W designie One Line błękitny płetwal wyskakuje z wody w powietrze.
W designie One Line kula ziemska leży na zielonym liściu.

Ochrona środowiska leży nam na sercu. Dlatego w ONLINEPRINTERS projektujemy procesy produkcji materiałów poligraficznych w taki sposób, aby najbardziej optymalnie wykorzystać zasoby. Jako drukarnia internetowa produkująca na własnych maszynach możemy wiele zrobić, aby drukować w sposób przyjazny dla środowiska i aby produkcja nie była związana z cierpieniem zwierząt. Także nasze spółki zależne z własnymi zakładami produkcyjnymi w Wielkiej Brytanii, Danii, Polsce i Hiszpanii zobowiązały się do przestrzegania tego standardu.

 

DRUK NEUTRALNY DLA KLIMATU JEST TAKI PROSTY

 

Przed złożeniem zamówienia możesz zdecydować, czy chcesz skompensować emisję CO2, która powstanie przy produkcji Twoich produktów. Aby to umożliwić, od 2013 roku współpracujemy ze specjalistą ds. klimatu, ClimatePartner.

 

W tym celu podczas składania zamówienia w okienku „Płatność/Wysyłka” wybierz opcję „Produkcja neutralna dla klimatu”. Emisja CO2 przypadająca na Twoje zlecenie zostanie automatycznie obliczona, a koszty dodatkowe zostaną natychmiast wyświetlone. Średnio wynoszą one mniej niż jeden procent wartości zlecenia.

 

Możesz wybrać także projekt, który chciałbyś wesprzeć.

Dwie otwarte dłonie w designie One Line poruszają się ku sobie. Jedna z rąk trzyma zieloną roślinę. Dzięki pomiarowi emisji CO2 powstałej podczas produkcji produktów klienci mogą skompensować ją, płacąc składkę na projekt ekologiczny.

Na koniec otrzymasz od nas symbol graficzny potwierdzający kompensację, który możesz umieścić w danych do druku przed ich wgraniem na serwer. Skorzystaj z okazji, aby pokazać swoim klientom, że robisz coś dobrego dla środowiska!

 

 

NASZE CERTYFIKATY ŚRODOWISKOWE

 

ONLINEPRINTERS szanuje naszą planetę, stosując podczas druku działania chroniące zasoby naturalne. Nasze zaangażowanie potwierdzają nagrody w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

W designie One Line na zielonej łące obok fioletowego kwiatu stoi pomarańczowy puchar. Oznacza on nasze certyfikaty środowiskowe.

 

 

PRODUKCJA PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA

 

Naszym celem, jako drukarni internetowej drukującej we własnym parku maszynowym, jest jak najoszczędniejsze wykorzystanie papieru, farby i energii przy produkcji Twoich produktów poligraficznych.

Maszyna drukarska w designie One Line z czterema zespołami drukującymi, podobna do tej z naszej produkcji.

 

 

99% PAPIERU POCHODZI ZE ZRÓWNOWAŻONEJ GOSPODARI LEŚNEJ

 

Jednym z najważniejszych surowców do produkcji produktów poligraficznych jest papier. Rocznie kupujemy kilka tysięcy ton papieru. Lasy są podstawą egzystencji człowieka i zwierząt. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zachować je dla przyszłych pokoleń. Z tego powodu pozyskujemy nasz papier wyłącznie z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Dłoń w designie One Line trzyma trzy pocztówki. Na wcześniejszej stronie pokazano pomarańczowy piksel ONLINEPRINTERS.

 

 

WYSYŁKA NEUTRALNA POD WZGLĘDEM EMISJI CO2

 

Rocznie wysyłamy ponad milion paczek, co odpowiada mniej więcej dwóm paczkom na minutę, które opuszczają nasze zakłady przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń do pakowania i wysyłki. Nasza partnerska firma kurierska DPD transportuje każdą paczkę neutralnie pod względem emisji CO2. Wysyłka neutralna dla klimatu jest realizowana dzięki działaniom wewnętrznym służącym redukcji emisji CO2 oraz kompensacji pozostałej emisji poprzez certyfikowane projekty na rzecz klimatu.

 

Obok redukcji zużycia energii elektrycznej w magazynach oraz zastosowaniu pojazdów elektrycznych i zasilanych gazem ziemnym DPD wspiera między innymi rozwój energetyki wiatrowej w Indiach i Turcji.

 

 

OPAKOWANIE

 

 Produkty poligraficzne są szczególnie wrażliwe na uderzenia i nacisk na rogach i krawędziach. Dlatego trzeba je starannie zabezpieczyć, aby w dobrym stanie dotarły do naszych Klientów. Do wysyłki stosujemy wyłącznie licencjonowane oraz dające się ponownie przetworzyć opakowania wysyłkowe. Karton wytworzony został z materiału z recyklingu i ma certyfikat FSC. ONLINEPRINTERS jest uczestnikiem dualnego systemu Interseroh o numerze producenta 222966 i bierze udział w programie recyklingu naszych opakowań transportowych wprowadzanych na rynek w całej Europie. 
Paczka w designie One Line. Górna strona jest rozłożona, klapki wystają na zewnątrz i są zielone. Świadczy to o tym, że podczas wysyłki zwracamy uwagę na opakowania przyjazne dla środowiska.

 

 

SKLEP INTERNETOWY NEUTRALNY DLA KLIMATU

 

Dla naszego sklepu internetowego potrzebujemy wysokowydajnego centrum danych. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować, że możesz zamawiać produkty poligraficzne online przez całą dobę, także w weekendy.

 

Serwery, sieci komputerowe i systemy klimatyzacji zużywają energię i powodują emisję CO2. Nasz partner obsługujący sklep internetowy WEBSALE we współpracy z firmą ClimatePartner, która specjalizuje się w ochronie klimatu, dba o to, aby wszystkie sklepy internetowe ONLINEPRINTERS były prowadzone w sposób neutralny dla klimatu. Oznacza to, że WEBSALE całą powstałą emisję CO2, i to zarówno z eksploatacji centrum obliczeniowego dla sklepu online, jak i pracy biurowej, w 100 procentach kompensuje poprzez certyfikowany projekt ekologiczny.

 

 

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

 

Naszym celem jest stałe polepszanie naszych wyników w zakresie zużycia energii. W tym celu regularnie rejestrujemy i analizujemy nasze dane dotyczące zużycia energii. W 2016 roku ONLINEPRINTERS wprowadził system zarządzania energią zgodny z normą DIN EN ISO 50001. Od tego czasu nasz zespół ds. zarządzania energią nadzoruje przestrzeganie wszystkich niezbędnych procesów i dba o ciągłą poprawę efektywności energetycznej.

 

W międzyczasie uzyskujemy w 100 procentach ekologiczną energię elektryczną. Ciepło odpadowe z maszyn, kompresorów i rur z gorącą wodą jest odzyskiwane przez wymienniki ciepła. Dzięki temu możemy ogrzać całą halę drukarni bez potrzeby stosowania dodatkowej energii! Instalacje filtrujące pozwalają natomiast na oszczędność wody. Także kompresory i dmuchawy sterowane w zależności od zapotrzebowania umożliwiają wydajne wykorzystanie energii. Ciepło odpadowe z hal pomocniczych jest wykorzystywane do ogrzewania instalacji przeciwpożarowej, aby zapobiec tworzeniu się kondensatu i zamarzaniu. W biurach wkłady z tuszem i tonerem są konsekwentnie poddawane recyklingowi.

Dłoń trzyma w powietrzu żarówkę. Zamiast żarnika w żarówce znajduje się zielona roślina. Oznacza to, że energia jest wykorzystywana w sposób przyjazny dla środowiska.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć certyfikat

Pytania i sugestie możesz nam przesyłać na adres e-mail:  environmentalprotection@onlineprinters.pl

 

 

Oto, co nasze spółki zależne robią dla środowiska:

Zaloguj się
Zapomniałeś hasła
Utwórz nowe konto klienta
Podaj swój adres e-mail
Wprowadź hasło
Jesteś nowy w ONLINEPRINTERS? Zarejestruj się teraz
Sprawdź swój adres e-mail
Po zakończeniu autentyfikacji otrzymasz przez e-mail link ważny przez 1 godzinę oraz dalsze wskazówki na temat resetowania Twojego hasła.
Podaj swój adres e-mail
Wprowadź hasło
Powtórz hasło
Wykorzystujemy przesłane przez Ciebie dane do założenia konta klienta oraz realizacji Twojego zamówienia. Dalsze informacje w zakładce Polityka prywatności.
Czy masz już konto klienta? Logowanie