Zdjęcie z
Produkcja przyjazna dla środowiska

Niedostateczny

0.00/5.00

Certyfikowany sklep

Ponad milion zadowolonych klientów
Bezpłatna wysyłka
Druk błyskawiczny i wysyłka ekspresowa

22 116 86 09   Pn-Pt 8-17

PRODUKCJA PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA

Korzystamy z najnowszej technologii produkcyjnej, pomiarowej i regulacyjnej, aby produkować w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska. Jest to nie tylko dobre dla środowiska, ale umożliwia nam druk doskonałych produktów poligraficznych w niskich cenach. 

Jednak do każdego urządzenia technicznego potrzebny jest ktoś, kto je obsłuży. Trzonem naszych działań na rzecz ochrony środowiska oraz jednocześnie gwarantem wysokiej jakości druku oraz obróbki końcowej są nasi pracownicy. Z tego powodu stawiamy na specjalistów z regionu, własną produkcję oraz gwarancję jakości i stale inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji naszego personelu.

Przygotowanie druku - naświetlanie płyt

Zasadniczo wszystkie zlecenia druku realizujemy w tzw. technologii druku pakietów zbiorczych. Oznacza to, że różne zlecenia druku na tym samym rodzaju i gramaturze papieru są produkowane jako forma zbiorcza. Dzięki temu idealnie wykorzystujemy formy drukowe i arkusze papieru, robimy coś dobrego dla środowiska, zaś dla naszych klientów możemy drukować w korzystnych cenach.

Do każdego zlecenia druku offsetowego konieczne są indywidualne płyty drukowe. Dzięki nim w maszynie drukarskiej nanoszone są na arkusze drukarskie cztery kolory procesowe, cyjan, magenta, żółty i czarny, co pozwala na uzyskanie perfekcyjnego obrazu. 

W przeciwieństwie do konwencjonalnego przygotowania do druku, które zakłada przed naświetleniem płyty drukowej dodatkowe etapy, takie jak naświetlenie błony filmowej oraz jej montaż, u nas już od wielu lat naświetlana jest bezpośrednio forma drukowa. W cyfrowym przygotowaniu do druku ten proces nazywany jest metodą "Computer to Plate" (CTP). 

W porównaniu do wymagającej wielu nakładów pracy metody "Computer to Film" ma ona wiele zalet z względu na ochronę środowiska. Dzięki mniejszej ilości etapów przygotowania zmniejsza się zapotrzebowanie na dodatkowe materiały, takie jak: klisze, chemikalia czy woda do płukania oraz przez to redukcji ulega ilość emitowanych gazów cieplarnianych. 

Niezbędne w klasycznej metodzie materiały, takie jak: elementy gumowe, woda do płukania i wywoływacz, zostają zredukowane do minimum przez najnowszą technikę firmy Agfa. Wszystkie odpady podlegają recyklingowi i są w całości na podstawie dokumentacji przekazywane do naszych dostawców. 

Stosowane przez nas płyty aluminiowe w 99 procentach zostaną poddane recyklingowi i następnie ponownie wykorzystane.

Druk i obróbka końcowa

Nasz park maszynowy składa się za najnowszych arkuszowych maszyn offsetowych firmy Heidelberger Druckmaschinen AG oraz cyfrowych maszyn drukarskich firmy HP. 

Ogólne materiały eksploatacyjne

W zależności od typu maszyny drukującej, drukujemy bez dodatku alkoholu, bądź przy jego minimalnym udziale. Dzięki specjalnym myjkom możemy zaoszczędzić do 70 procent środków czyszczących i przez to zredukować do minimum ich zanieczyszczenie. Ponadto w większości przypadków stosujemy ekologiczne środki czystości. 

Centralne zasilanie w farby

Nasze maszyny drukujące zasilane są w farby z 300 kg wymiennych kontenerów z metalu. Zaletą tego systemu jest to, że nie muszą być stosowane małe pojemniki lub kartusze z farbami. W ten sposób całkowicie wyeliminowaliśmy plastikowe odpady. 

Wymienny kontener z farbą o wadze 300 kg odpowiada 150 kartuszom z tą samą farbą. W ten sposób tygodniowo oszczędzamy tysiące plastikowych kartuszy z farbą. Kolejną zaletą 300 kg kontenerów z farbą jest to, że w przeciwieństwie do kartuszy można je całkowicie opróżnić, a resztki farby nie pozostają w nim, przez co można go ponownie wykorzystać. 

Makulatura

W przypadku druku offsetowego arkuszowego przy każdym zleceniu zadrukowany musi zostać tzw. "arkusz rozruchowy". Jest to absolutnie konieczne, aby dokonać ustawień maszyny drukującej (spasowanie, registry, kolory itd.), co pozwoli na seryjny druk produktu w odpowiedniej jakości. Aby utrzymywać ilość odpadów (makulatury) na najniższym możliwym poziomie, stale przeprowadzamy kontrole jakości maszyny. Ma to miejsce w ustalanych przez jednostką serwisową interwałach przez serwisantów producenta maszyny drukującej. 

Dzięki zastosowaniu systemu "Prinect Inpress Control", który automatycznie kontroluje nasycenie farbą na arkuszach w pracującej maszynie, znacznie została zredukowana ilość wadliwie zadrukowanych arkuszy.

Automatyka budynkowa i biuro

Dlaczego mamy darować energię? W poszukiwaniu możliwości oszczędzania energii natrafiliśmy na zasoby, które są cały czas dostępne. Odzyskujemy ciepło odpadowe z maszyn, kompresorów i instalacji wody ciepłej przez wymienniki ciepła i dzięki temu możemy ogrzać całą halę drukarni bez potrzeby stosowania dodatkowej energii. 

Ponadto zastosowanie filtrów gwarantuje oszczędność wody. Kompresory i dmuchawy sterowane w zależności od zapotrzebowania umożliwiają wydajne wykorzystanie energii. 

Zasadniczo w naszym przedsiębiorstwie obowiązuje credo: najważniejsze jest unikanie powstawania odpadów. Gdyż najlepsze odpady to takie, które nigdy nie powstały. Zaś odpady, których nie da się uniknąć, są starannie sortowane i w zależności od możliwości ponownie wykorzystane lub utylizowane. 

Środowisko chronić można także za pomocą drobnych działań. Kolejnym działaniem na rzecz ochrony środowiska jest konsekwentny recykling kartuszy atramentowych i tonerów w pomieszczeniach biurowych.