Rabat jubileuszowy: Oszczędzaj 15% na wizytówkach – tylko do 31 lipca 2024 r. Kod rabatowy: HAPPY-BC-15
Rabat jubileuszowy: Oszczędzaj 15% na wizytówkach – tylko do 31 lipca 2024 r. Kod rabatowy: HAPPY-BC-15

Ulotki składane

DRUKOWANE ULOTKI SKŁADANE: RÓŻNICA W STOSUNKU DO NORMALNYCH ULOTEK

Zasadnicza różnica między zwykłymi ulotkami a składanymi polega na ich obróbce końcowej. Podczas gdy zwykłe ulotki drukowane są jedno- lub dwustronnie i następnie docinane, w przypadku ulotek składanych wykonywany jest dodatkowy krok: falcowanie. Różnica w stosunku do zaginania polega na tym, że zagięcie powstaje w wyniku pracy ręcznej, podczas falcowania tak zwane łamy wykonywane są maszynowo. Kolejną cechą wyróżniającą jest liczba stron. Ulotki mają maksymalną objętość dwóch stron, wszystko, co ma większą ilość stron jest zazwyczaj określane jako ulotka składana.

ULOTKI SKŁADANE DOWOLNE FORMATY I RODZAJE FALCOWANIA

W naszym sklepie internetowym możesz drukować ulotki składane w formatach DIN oraz specjalnych. Ulubione ulotki składane naszych klientów to sześciostronicowe w formacie DL oraz czterostronicowe w formatach A4 i A5. Dostępny rodzaj składania zależy od ilości stron ulotki. Tak zwany łam pojedynczy, przy którym falcowanie ma miejsce w środku arkusza papieru, aby złożyć strony równolegle na sobie, dostępny jest tylko w ulotkach o czterech stronach. Od objętości sześciu stron pojedynczy łam nie wystarczy i odpowiednio zmienia się rodzaj składania. Często używane jest tak zwane składanie listowe, przy którym falcowanie ma miejsce nie na środku arkusza papieru, lecz w zależności od żądanej liczby stron arkusz dzielony jest na trzy (podwójny łam) lub cztery części (potrójny łam) i następnie falcowany.

PAPIER I RODZAJE USZLACHETNIENIA NA TWOJE ULOTKI SKŁADANE

Nasi klienci najczęściej zamawiają druk klasycznych ulotek składanych bez dodatkowego uszlachetniania. Tutaj możesz zasadniczo wybrać między papierem kredowym, offsetowym i białym papierem z recyklingu. Wymienione rodzaje papieru oferujemy w różnych gramaturach. Najczęściej wybieranym papierem w kategorii ulotek standardowych jest papier kredowy 135 g/m. Kto chce zamówić druk ulotek składanych i nadać im specjalny wygląd, powinien skorzystać z naszych ulotek składanych uszlachetnianych lakierem UV. Wybór papieru ograniczony jest do świetnie odwzorowującego kolory papieru kredowego, który przez naszych klientów najczęściej zamawiany jest w gramaturze 250 g/m.

Zaloguj się
Zapomniałeś hasła
Utwórz nowe konto klienta
Podaj swój adres e-mail
Wprowadź hasło
Jesteś nowy w ONLINEPRINTERS? Zarejestruj się teraz
Sprawdź swój adres e-mail
Po zakończeniu autentyfikacji otrzymasz przez e-mail link ważny przez 1 godzinę oraz dalsze wskazówki na temat resetowania Twojego hasła.
Podaj swój adres e-mail
Wprowadź hasło
Powtórz hasło
Wykorzystujemy przesłane przez Ciebie dane do założenia konta klienta oraz realizacji Twojego zamówienia. Dalsze informacje w zakładce Polityka prywatności.
Czy masz już konto klienta? Logowanie