Zdjęcie z
Zrównoważone ekologicznie zakupy

Niedostateczny

0.00/5.00

Certyfikowany sklep

Ponad milion zadowolonych klientów
Bezpłatna wysyłka
Druk błyskawiczny i wysyłka ekspresowa

22 116 86 09   Pn-Pt 8-17

ZRÓWNOWAŻONE EKOLOGICZNIE ZAKUPY

Ochrona środowiska odgrywa ważną rolę przy zakupie wszelkich materiałów i maszyn. Stosujemy efektywne środki produkcyjne, które pozwalają na oszczędną pod względem zużycia surowców produkcję oraz jednocześnie redukcję kosztów dla naszych klientów.

Jako drukarnia pracujemy naturalnie z papierem. Jest on produkowany przede wszystkich z włókien drzewnych i tym samym bazuje na odnawialnym surowcu. A ponieważ drzewa są podstawą egzystencji człowieka i zwierząt ważne jest, aby zachować je dla przyszłych pokoleń. Z tego powodu kupujemy przede wszystkim certyfikowany papier pochodzący z ekologicznej gospodarki leśnej. Dlatego współpracujemy z różnymi organizacjami, które gwarantują zrównoważone wykorzystanie surowców naturalnych.

FSC®

Przykładem papieru z certyfikatem FSC® w drukarni Onlineprinters jest papier kredowy „FSC® mix“ o gramaturze 170 g/m². Składa się on z kombinacji włókien z certyfikatem FSC® oraz „FSC® Controlled Wood“. „Forest Stewardship Council“ (FSC®) jest międzynarodową organizacją użytku publicznego, która jako pierwsza stworzyła, wdrożyła i nadal rozwija system certyfikacji dla zrównoważonej gospodarki leśnej. Jednocześnie skrót „FSC®“ jest także synonimem dla systemu certyfikowania i oznakowania, który służy do identyfikacji produktów wykonanych z drewna pochodzącego z gospodarstw leśnych certyfikowanych znakiem FSC®. System certyfikowania FSC® dla gospodarki leśnej powstał w celu zagwarantowania zrównoważonego wykorzystania lasów i przewiduje zachowanie, a także ulepszanie ekonomicznych, ekologicznych i społecznych funkcji gospodarstw leśnych. W tym celu FSC® opracował ogólny i jednolity dla wszystkich krajów standard, który składa się z 10 zasad i kryteriów i który przez zastosowanie konkretnych wskaźników może być wykorzystany na poziomie krajowym.

PEFCTM

Oferujemy papier kredowy 90g/m² w wersji matowej i błyszczącej, który posiada certyfikat „100 procent PEFC™“. Stosowany papier zawiera 100 procent materiału z certyfikatem „PEFC™“ i pochodzi z lasów, które są zarządzane w sposób zrównoważony pod względem ekologii. Papier kredowy 90g/m² odznacza się gładką powierzchnią i bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów i ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny należy do najchętniej wybieranych u nas rodzajów papieru. 

Program „Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes“ (PEFC™) (po polsku: "System certyfikacji dla zrównoważonej gospodarki leśnej") to międzynarodowy system certyfikacji lasów. Jest to największa w świecie niezależna organizacja utworzona w celu zabezpieczenia oraz stałego ulepszania zrównoważonej gospodarki leśnej przy zachowaniu standardów ekologicznych, społecznych i ekonomicznych.

 

BŁĘKITNY ANIOŁ

Oferowany przez nas papier z znakiem ekologicznym Błękity Anioł jest wykonany w 100 procentach z makulatury. Jego 1,3-krotnie większy wolumen daje doskonałe uczucia w dotyku oraz zapewnia optymalną nieprzezroczystość. Znajdziesz go między innymi w kategorii papier listowy. 

Błękitny Anioł jest pierwszym i najstarszym znakiem ekologicznym na świecie, którym oznaczane są produkty i usługi. Przyznawany jest od roku 1978 i symbolizuje produkty i usługi, które w kompleksowej ocenie są szczególnie przyjazne dla środowiska. Do kryteriów przyznania znaku Błękitny Anioł zalicza się ochrona klimatu, wody oraz zasobów i środowiska naturalnego. Błękitny Anioł jest członkiem sieci Global Ecolabelling Network (GEN), federacji krajowych organizacji przyznających znaki ekologiczne z całego świata, i angażuje się tym samym w ochronę środowiska w skali międzynarodowej.