Zdjęcie z
IT: Sklep internetowy neutralny dla klimatu

Niedostateczny

0.00/5.00

Certyfikowany sklep

Ponad milion zadowolonych klientów
Bezpłatna wysyłka
Druk błyskawiczny i wysyłka ekspresowa

22 116 86 09   Pn-Pt 8-17

IT: SKLEP INTERNETOWY NEUTRALNY DLA KLIMATU

Żaden sklep internetowy nie może działać bez wydajnego centrum obliczeniowego z serwerami, urządzeniami sieciowymi i klimatyzacją, która utrzymuje urządzenia na odpowiedniej temperaturze roboczej. Urządzenia te zużywają energię elektryczną i przyczyniają się do emisji CO2. 

Także w tym obszarze jesteśmy o krok przed innymi: Dzięki naszemu partnerowi, firmie zarządzającej sklepami internetowymi WEBSALE oraz specjalistom od ochrony klimatu ClimatePartner wszystkie sklepy internetowe Onlineprinters GmbH prowadzone są w sposób neutralny dla klimatu. 

Oznacza to, że firma WEBSALE w 100 procentach równoważy emisję CO2 powstałą w wyniku prowadzenia centrum obliczeniowego, własnych budynków oraz pojazdów firmowych, angażując się w certyfikowany projekt na rzecz ochrony klimatu. 

Wspierany przez WEBSALE projekt klimatyczny zaopatruje gospodarstwa domowe na obszarach wiejskich Kenii w nowe urządzenia do filtrowania wody. Filtry te działają bez użycia energii elektrycznej i nie korzystają z energochłonnej metody odsalania wody przez wrzenie. Dzięki temu nie ma konieczności spalania dużych ilości drewna i pozwala to na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Ponadto projekt ten polepsza dostęp do czystej wody pitnej i tym samym podnosi komfort życia uczestników projektu. 

Za pomocą jednej instalacji do uzdatniania wody w świeżą wodę pitną zaopatrywana jest jedna rodzina składająca się z pięciu osób. Tylko dzięki zaangażowaniu w kompensację emisji firmy WEBSALE rocznie instalowanych jest około 50 instalacji do uzdatniania wody i tym samym 250 osób uzyskuje dostęp do czystej wody pitnej.