Zdjęcie z
Zarządzanie energią

Niedostateczny

0.00/5.00

Certyfikowany sklep

Ponad milion zadowolonych klientów
Bezpłatna wysyłka
Druk błyskawiczny i wysyłka ekspresowa

22 116 86 09   Pn-Pt 8-17

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ ZGODNIE Z
ISO 50001:2011

W przedsiębiorstwie produkcyjnym jak nasze energia elektryczna potrzebna jest w wielu miejscach: maszyny do druku i obróbki pracują całą dobę, wyposażenie techniczne w halach produkcyjnych zużywa prąd, powierzchnie biurowe trzeba ogrzać, a serwerownię schłodzić.

Aby w żadnym miejscu nie dochodziło do marnowania energii elektrycznej, Onlineprinters poddał się certyfikacji zgodnie z DIN ISO 50001. System zarządzania energią przewiduje, że wszystkie wewnętrzne procesy sprawdzane są pod względem wydajności energetycznej i na tej podstawie tworzone są strategie służące ochronie środowiska naturalnego. Odpowiedzialne wykorzystanie zasobów widoczne jest na przykładzie zużycia prądu i ogrzewania: Dzięki wykorzystaniu energooszczędnych urządzeń zużywamy mniej prądu, natomiast w wyniku odzysku ciepła prawie że nie jest konieczne dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń produkcyjnych. 

Ustanawiając pełnomocnika ds. zarządzania energią, kontrolujemy na różnych etapach działania przedsiębiorstwa realizację ustalonych celów związanych z oszczędzaniem energii. Regularne kontrole na miejscu przez certyfikowanych ekspertów oraz TÜV Süd pokazują ponadto, jak realizowane są plany oraz gdzie mogą zostać wdrożone jeszcze bardzie wydajne procesy służące ochronie środowiska. W duchu nieustannego procesu ulepszania koszty energii nie są traktowane jako stałe koszty, lecz zużycie energii jest ciągle optymalizowane.