Zmiany klimatu są obecnie jednym z największych wyzwań i dotyczą zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Jako drukarnia internetowa dbająca o środowisko naturalne bierzemy na siebie odpowiedzialność. Dlatego stale rozszerzamy nasze zaangażowanie w ochronę środowiska we współpracy ze specjalistami od klimatu, firmą ClimatePartner: Wszystkie produkty w ONLINEPRINTERS drukowane na papierze z recyklingu są teraz neutralne dla klimatu – bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. W ten sposób spełniamy życzenia wielu naszych Klientów dotyczące alternatywnych, neutralnych dla klimatu rozwiązań i bardziej zrównoważonego rozwoju. 

Co to dla Ciebie oznacza? Wszystkie wytwarzane przez nas produkty poligraficzne na papierze lub tekturze z recyklingu są neutralne dla klimatu i mogą być oznaczone etykietą „Neutralny dla klimatu”. To również nic Cię nie kosztuje. 

Kto wybiera papier z recyklingu, już teraz przyczynia się do ochrony klimatu poprzez tę przyjazną dla środowiska alternatywę. Konsekwentnie realizujemy to założenie, a dzięki współpracy ze specjalistami ds. ochrony klimatu gwarantujemy neutralność klimatyczną produktu poligraficznego na papierze z recyklingu.

Obliczanie śladu węglowego

Aby zapewnić neutralność klimatyczną, wspólnie z ClimatePartner obliczyliśmy ślad węglowy produktów drukowanych na papierze z recyklingu. Oprócz kompensacji emisji CO2 kolejnym ważnym krokiem w całościowym podejściu do ochrony klimatu jest unikanie i redukcja emisji. W celu określenia ilości do kompensacji w pierwszej kolejności obliczany jest Product Carbon Footprint, czyli ślad węglowy produktu: w naszym przypadku, od zakupu przez druk aż do dostawy wydrukowanego produktu do klienta. 

Kompensacja w ramach projektów na rzecz ochrony klimatu

Chcemy zagwarantować Tobie certyfikowaną neutralność klimatyczną naszych produktów poligraficznych na papierze z recyklingu, a jednocześnie zaangażować się w skali regionalnej i wnieść istotny wkład w ochronę klimatu w naszej lokalizacji. Dlatego też skupiamy się na połączeniu dwóch projektów na rzecz ochrony środowiska: sadzeniu drzew na miejscu i ochronie lasów w brazylijskim Pará.
Więcej informacji na temat pozytywnych efektów projektów na rzecz ochrony klimatu można znaleźć na stronie https://www.climatepartner.com/15064-2009-1001.

Kompensacja emisji CO2jest najważniejszym, ale nie jedynym aspektem naszej współpracy z ClimatePartner. Stężenie gazów cieplarnianych na całym świecie jest w przybliżeniu równe, ponieważ gazy te równomiernie rozchodzą się w atmosferze. Dlatego emisja CO2 dotyczy nie tylko miejsc, w których jest wytwarzana, ale całej planety. Nie ma więc znaczenia, w jakim miejscu następuje redukcja emisji.

Certyfikowane projekty na rzecz ochrony klimatu podlegają ścisłym kryteriom. Jeden z nich dotyczy wykluczenia podwójnego liczenia. Oznacza to, że pozytywny wpływ kompensacji CO2 na klimat może być przypisany tylko do jednego projektu. W Unii Europejskiej nie ma prawie żadnych projektów w zakresie ochrony klimatu, które spełniałyby obowiązujące kryteria, ponieważ ich pozytywne skutki są zwykle liczone już w innym miejscu. Często są one przypisywane do bilansu cieplarnianego danego kraju lub do odnawialnej energii elektrycznej. Jest to jeden z powodów, dla których wiele projektów dotyczących ochrony klimatu występuje w krajach rozwijających się. W większym stopniu spełniają one kryteria i są po prostu bardziej efektywne.

 

Ochrona lasów w Brazylii

„Várzea” w Pará leży u ujścia Amazonki i stanowi bardzo szczególny ekosystem z dziesięcioma występującymi tylko regionalnie gatunkami roślin. Rzeka sprzyja hodowli bydła i rolnictwu, co prowadzi do wycinki lasów. Projekt Ecomapuá służy ochronie przed komercyjnym wyrębem 90 tys. hektarów lasów w Pará, co pozwala na zaoszczędzenie 145 tys. ton CO2. Ponadto rozwój tego jednego z najbiedniejszych regionów w północno-wschodniej Brazylii wspierany jest przez alternatywne źródła dochodów i możliwości kształcenia. W szczególności stworzono 300 miejsc pracy w szkółkach drzew oraz w produkcji i handlu owocami Açaí.

Projekt posiada certyfikat Verified Carbon Standard oraz Social Carbon.

Nasze produkty poligraficzne na papierze z recyklingu:

Wybierz przyjazną dla środowiska alternatywę, zamów materiały reklamowe na papierze z recyklingu i aktywnie wspieraj ochronę klimatu. Nasz papier z recyklingu został nagrodzony znakiem ekologicznym „Błękitny Anioł” i został wyprodukowany w 100% z makulatury. Pozwala to chronić lasy, a podczas produkcji powstaje dużo mniej szkodliwych substancji niż przy innych rodzajach papieru. Oprócz klasycznych materiałów reklamowych, takich jak broszury, ulotki składane i wizytówki papier z recyklingu w różnych gramaturach dostępny jest również na składane kartki lub podkładki na stół. 

To są nasze papiery z recyklingu


Oprócz białego papieru z recyklingu 80 g/m², 110 g/m² i 170 g/m² oferujemy również kartonik z recyklingu 300 g/m². 
Dalsze informacje na temat rodzajów papieru znajdziesz w naszym Centrum Pomocy.