Podczas procesu klejenia złożone arkusze i/lub pojedyncze kartki są układane razem i sklejane. Następnie do jeszcze świeżego kleju przyklejana jest okładka.

Nasze klejenie w skrócie

  • względnie tanie, ale robi dobre wrażenie 
  • dobra lub bardzo dobra wytrzymałość 
  • w porównaniu do łączenia klamrami produkty można układać w stosy 
  • idealne w przypadku dużej objętości nawet powyżej 300 stron 
  • możliwe wiele formatów i wariacji papieru 
  • możliwe twarde i miękkie okładki oraz zaginane klapki

Możliwości wykorzystania

Połączenie klejem przekonuje eleganckim wyglądem przypominającym magazyny, które często spotykamy w oknach wystawowych w punktach sprzedaży prasy. Obok czasopism, książek w formacie kieszonkowym oraz książek to trwałe i relatywnie tanie połączenie dobrze sprawdza się także w przypadku katalogów oraz (obszernych) broszur. Klejone publikacje o małej ilości stron zwykle nie są trwałe, dlatego ten rodzaj oprawy najlepiej jest stosować do wydawnictw o objętości przynajmniej 40 stron. Gdy produkt ma mniejszą liczbę stron, zastosowany papier powinien mieć wyższą gramaturę. Wzwyż możliwe są publikacje zawierające nawet ponad trzysta stron. Jeśli chodzi o okładkę, to możliwa jest zarówno twarda jak i miękka oprawa.

W odniesieniu do jakości klejenie plasuje się między szyciem klamrami a bardzo trwałym, ale jednocześnie kosztownym szyciem nicią. Produkty klejone są z tego powodu bardzo popularne, gdy liczy się trwałość produktu. Dotyczy to przykładowo obszernych broszur i katalogów z informacjami o produktach w handlu detalicznym i hurtowym oraz sezonowych katalogów dla biur podróży. Gdy publikacja nie jest intensywnie używana, także sprawdzi się klejenie – np. w pracach semestralnych, gazetkach maturalnych, pracach dyplomowych (licencjackich i magisterskich) lub pracach doktorskich.

Nasze klejenie w szczególe

Alternatywy do klejenia

Dla wielu produktów klejenie to bardzo dobry wybór. Klej jest szczególnie popularny w przypadku katalogów, czasopism, magazynów i broszur. W zależności od przeznaczenia oraz objętości produktów poligraficznych inny rodzaj łączenia może mieć zalety lub wady. Poniżej wymieniamy kilka przykładów:

  • Do materiałów szkoleniowych nadają się przede wszystkim rodzaje oprawy gwarantujące możliwość łatwego otwierania publikacji, np. łączenie na spirali. Spiralą można też spajać prace domowe, magisterskie i dyplomowe.
  • W przypadku produktów reklamowych, broszur lub czasopism o małej ilości stron lepszym rozwiązaniem jest szycie klamrami lub szycie zeszytowe. Na życzenie zamiast zszywek możliwe jest zamówienie eurozszywek, które umożliwiają wpięcie publikacji do segregatora.
  • Szczególnie eleganckie i trwałe jest szycie nićmi. Ponadto można tym sposobem łączyć bardzo duże ilości kartek i zwykle jest on stosowany do druku książek oraz eleganckich magazynów i broszur.
  • Jeśli pojedyncze kartki produktu poligraficznego (np. notesów lub druków samokopiujących) mają się dać łatwo oderwać od całości, klejenie blokowe będzie najlepszym wyborem.

Oferujemy klejenie dla następujących produktów:

Zaloguj się
Zapomniałeś hasła
Utwórz nowe konto klienta
Podaj swój adres e-mail
Wprowadź hasło
Jesteś nowy w ONLINEPRINTERS? Zarejestruj się teraz
Sprawdź swój adres e-mail
Po zakończeniu autentyfikacji otrzymasz przez e-mail link ważny przez 1 godzinę oraz dalsze wskazówki na temat resetowania Twojego hasła.
Podaj swój adres e-mail
Wprowadź hasło
Powtórz hasło
Wykorzystujemy przesłane przez Ciebie dane do założenia konta klienta oraz realizacji Twojego zamówienia. Dalsze informacje w zakładce Polityka prywatności.
Czy masz już konto klienta? Logowanie