Nadrukowanie

Co to jest nadrukowanie?

Jeśli w pliku z danymi do druku dwa kolorowe elementy umieszczone są na sobie, są dwie możliwości druku: nadrukowanie lub wycinanie.

Wycinanie

Zwykle górny obiekt jest normalnie drukowany a dolny w tym miejscu wycinany. Z dolnego obiektu drukowane są tylko te elementy, które nie są przykryte przez górny obiekt.

Nadrukowanie

Przy nadrukowanie jeden obiekt jest drukowany na drugim. Tam, gdzie obiekty umieszczone są na sobie, pojawia się mieszanka farb z górnego i dolnego obiektu. Ponieważ w ustawieniach domyślnych wielu programów nakładanie się farb nie jest pokazywane, może nie być to widoczne podczas tworzenia danych do druku.

Kiedy nadrukowanie jest przydatne?

Zasadniczo obowiązuje: Nasz system ustawia automatycznie teksty w kolorze czarnym o wielkości czcionki poniżej 12 pt na "nadrukowanie". Podczas tworzenia pliku do druku inne elementy o małej powierzchni, jak np. czarne linie, również powinny być ustawione na nadrukowanie. Efekt nadrukowania może być używany świadomie w celu uzyskania odpowiedniego efektu graficznego.

Sprawdzenie ustawień nadrukowania w PDF

W programie Adobe Acrobat masz możliwość aktywowania "Podglądu nadruku". W ten sposób możesz kontrolować wszystkie ustawienia. Przede wszystkim w przypadku broszur, katalogów i innych produktów o dużej objętości opłaca się skontrolować wszystkie strony.